Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jakie związki bywają najmniej udane?

14.czerwiec 2019
Jakie związki bywają najmniej udane?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym ile istnieje rodzajów związków? Wiecie jak powinien wyglądać udany związek? Specjalnie dla was przygotowaliśmy dzisiaj listę różnych wariantów relacji partnerskich.

Bez zbędnych wstępów, przejdźmy już do konkretów, oto...

Rodzaje związków

...oraz opis, w jaki sposób wygląda życie w takiej relacji.

Uzależniający

Jak łatwo się domyślić, w tym związku jeden z partnerów jest całkowicie uzależniony od swojej drugiej połówki. Można wręcz powiedzieć, że odczuwa lęk i smutek, kiedy tylko znika mu ona z oczu. Niestety nie jest to zdrowy związek. Każdy, nawet ten najmniejszy problem ma wagę ogromnego kryzysu. Uzależnieni partnerzy zrobią wszystko, aby miłość przetrwała, są w stanie odwołać planowany od dłuższego czasu wyjazd ze znajomymi, by spędzić jak najwięcej czasu ze swoją miłością.

Uniezależniający 

Związek dwóch silnych osobowości. Zazwyczaj partnerzy w takiej relacji nie są skłonni do kompromisów na rzecz ukochanego/ej. Każde z nich ma swoje priorytety – pracę lub życie społeczne – i nie ma zamiaru z nich rezygnować. W zasadzie spotykają się tylko wtedy, kiedy odpowiada to obojgu. Miłość w tym związku zdecydowanie nie jest na pierwszym miejscu.

Otwarty

Chyba wszyscy wiemy, co to oznacza. Dwójka ludzi mimo tego, że jest ze sobą w oficjalnym związku decyduje się na spotkania intymne z innymi osobami. Żadne z nich jednak nie traktuje tego jako zdrady. Nie istnieją żadne zasady, ani żadne granie. Aby taki związek mógł przetrwać, partnerzy muszą być wystarczająco dojrzali emocjonalnie i całkowicie pewni, że odpowiada im takie rozwiązanie. Niestety, zazwyczaj takie relacje nie mają świetlanej przyszłości.

Na odległość

Kiedy partnerzy mieszkają zbyt daleko od siebie, aby mogli spotykać się na codzień najczęściej decydują się na tzw. związek na odległość. Fizycznie czasami nie mają ze sobą żadnego kontaktu, ale wciąż do siebie dzwonią, skype’ują lub piszą. Wydawałoby się, że coś takiego nie ma szans na przetrwanie, jednak badania potwierdzają, że partnerzy „na odległość” są w stanie wybudować naprawdę trwałą relację. Zbliżają się do siebie emocjonalnie i przez to bardziej potrafią docenić ewentualne spotkanie i bliskość tej drugiej osoby. Oczywiście to wszystko też pod warunkiem, że w po pewnym czasie zdecydują się na zamieszkanie razem. Przecież, jak długo można żyć osobno?

Monogamiczny vs poligamiczny

Monogamia to nic innego jak związek z jedną i tylko jedną osobą. Najlepszym przykładem takiej relacji jest nasze tradycyjne małżeństwo.

Poligamia (która podkreślmy nie jest w naszym kraju legalna! ) to małżeństwo z więcej niż jedną osobą (w tym samym czasie), najczęściej jednego mężczyzny z dwiema lub więcej kobietami (poligynia) lub między jedną kobietą i więcej niż jednym mężczyzną (poliandria).

Tzw. domowe partnerstwo

Domowe partnerstwo może zostać nawiązane z różnych powodów, np. finansowych lub może też wynikać z faktu posiadania razem dzieci. Ten rodzaj relacji jest trochę inny od pozostałych, ponieważ dotyczy dwójki ludzi, którzy żyją ze sobą, choć wcale nie są w związku, prowadzą zupełnie inne życie – jak emocjonalne, tak seksualne.

Dominujący

To związek pomiędzy dominującym i uległym partnerem. Ten, który chce sprawować władzę ustali wszelkie zasady relacji, do których ten drugi musi się dostosować. Najczęściej dotyczą one nie tylko kwestii wewnątrzpartnerskich, ale również tych poza nim, takich jak spotkania z przyjaciółmi, czy rodziną. Uległy partner może w pewnym momencie mieć wrażenie, że został zamknięty w złotej klatce. Niestety zdarza się, że kontrola partnerska podszyta jest pewnym rodzajem manii, która może mieć przykre konsekwencje, np. w postaci przemocy domowej. W takim związku miłość jest tylko jednostronna – kocha zazwyczaj tylko ten, kto godzi się na złe traktowanie.

Tymczasowy

Teraz jest im fajnie, ale nie chcą snuć żadnych planów na przyszłość. Spędzają wspólnie dużo czasu, czują się razem dobrze, ale traktują tę relację jako coś „tymczasowego”. Taki związek nie jest udany i nie ma żadnej przyszłości, ponieważ żadne z partnerów tego nie chce. Spotykanie się po prostu pomaga im na chwilę oderwać się od codziennej rutyny – to wszystko.

Przyjacielski

Wszysto wydaje się być w porządku, poza jedną kwestią – pomiędzy partnerami nie ma żadnej chemii ani ochoty na intymności. Czują się tak, jakby się mieli całować ze swoim krewnym. Mogą się razem bawić naprawdę wyśmienicie, ale nie będzie to miało żadnego podtekstu seksualnego. Na każdej randce będą zachowywać raczej jak brat z siostrą. Niestety, z takiej relacji nie może być udanego związku, co najwyżej udana przyjaźń.

Dobra partia

W takim związku istnieje partner, którego kochają wszyscy znajomi i rodzina. Każdemu wydaje się, że jest on/a doskonały/a – przystojny/piękna, ma dobrą pracę, poczucie humoru i traktuje swoją ukochaną/ego z należytym szacunkiem i miłością. W odczuciu tej drugiej połówki jednak ma w sobie coś, czego nie da się znieść. Mimo to, trwa w tym „idealnym” związku, ponieważ zdaniem najbliższych musiałby być nienormalny, aby porzucić kogoś tak wspaniałego,.

W jakim związku jesteś lub byłeś/łaś ty? Może po nieudanej relacji szukasz kogoś, z kim wreszcie będziesz szczęśliwy/a? Jeśli tak, zarejestruj się i wypróbuj naszą specjalną naukową ankietę randkową, dzięki której być może poznasz tego wymarzonego partnera.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: