Wspólne mieszkanie
Niektórym na samą wzmiankę wspólnego mieszkania pojawia się gęsia skórka na ciele, inni zaś nie mogą się doczekać, aż będą ze swym ukochanym/ukochaną spędzać cały swój wolny czas. Ani jedno, ani drugie podejście nie jest dobre.
Należy myśleć trzeźwo
I to w każdym przypadku! Obojętne czy jesteś tym „niemogacym się doczekać” czy tym, który ciągle się waha. O wszystkim możecie porozmawiać na spokojnie, wywoływanie kłótni czy sporów jest zbyteczne. Nie jesteś na tę rozmowę przygotowany/a, odetchnij głęboko i poproś swoją drugą połowę, abyście przeprowadzkę odłożyli na kiedy indziej. Pamiętaj jednak aby dotrzymać słowa!
Kto się będzie przeprowadzać?
To jest bardzo ważne pytanie na początek. Dziewczyna do chłopaka, chłopak do dziewczyny czy może oboje do nowego mieszkania? Rozważcie wszystkie za i przeciw tych możliwości, które macie (wielkość, położenie...) a dopiero później zastanawiajcie się nad przeprowadzką do czegoś całkiem nowego. Dla niektórych z was będzie to oznaczać wiele kompromisów – przeprowadzka do innego miasta itd.
Kiedy się przeprowadzić?
Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem przeprowadzka (lub szukanie wspólnego mieszkania) tydzień po poznaniu partnera. Z drugiej strony czekanie ze wspólnym mieszkaniem aż do ślubu również nie jest idealnym rozwiązaniem. Wiele ludzi uważa, że wspólnym mieszkaniem „wypróbuje” wpólne życie i zobaczy jak im to wyjdzie.
Co dalej?
Dostatek przestrzeni
Odpowiednia ilość przestrzeni jest bardzo ważna. Wiele par decyduje się na dzielenie jednej przestrzeni aby móc zaoszczędzić. To jednak nie może oznaczać, że nie będziecie mieli dostatecznie dużo miejsca na to aby mieć chwilę tylko dla samego siebie. Nie każda para może sobie pozwolić na mieszkanie dwupokojowe. Ale nawet kawalerkę można rozsądnie podzielić, choćby „Twoim” kątem miałby być stół stojący w rogu. Pokój możecie odgrodzić na przykład wielką szafą.
Komunikacja
Podstawą wspólnego mieszkania jest komunikacja między partnerami. Jest kluczem do zdrowego związku. Ludzie, którzy potrafią ze sobą rozmawiać, nie muszą niczego udawać. To normalne, kiedy dwoje ludzi żyje razem, że czasem „działają sobie na nerwy” i troche się kłócą. Komunikacja jest tutaj właśnie po to, aby pomogła rozwiązać tego rodzaju sytuacje na spokojnie. Rozmawiajcie o tym, co was trapi oraz o tym, co raduje. Postaraj się pocieszyć tego drugiego jakimś miłym słówkiem, zamiast go atakować. Mówcie o swoich potrzebach, pragnieniach, snach i starajcie się być otwarci, pomocni i wyrozumiali.
Podział domowych obowiązków
Ustalcie, wykonywanie których prac domowych wam „nie przeszkadza”, a których wręcz nienawidzicie. Uzgodnijcie jakiś plan, w przeciwnym wypadku będziecie się ciągle kłócić o to, kto myje naczynia a kto wyciera kurze. Nauczcie się kompromisów i podziału obowiązków.
[Lil]
Źródło:
http://thoughtcatalog.com/ally-rae-walton/2014/07/7-ways-couples-successfully-live-together/